مقاله

سویق، صبحانه ای بی نظیر

گروه بندی:
2872 0

سویق_عدس

سویق  یعنی  آردی که تفت داده شده باشد. این آرد می تواند از گندم، جو، خشکبار، میوه ها یا هسته ی میوه هایی همچون انار باشد.

نوعی از سویق به نام سویق کامل وجود دارد که حاصل ترکیب سویق های عدس، سنجد، جو و گندم می باشد. سویق مزه ای شیرین دارد. ولی این شیرینی به علت اضافه کردن شیرین کننده نیست. این شیرین بودن حاصل آزادسازی قند میوه یا فروکتوز هنگام فرآیند طبخ است.

این روش از فرآوری غلات، کیفیت مواد غذایی را تا بالاترین حد ممکن حفظ خواهد کرد. هنگام فرآوری سویق، از هیچگونه آبکشی یا جوشاندن در آب استفاده نمی شود. به همین سبب تمام ارزش غذایی حفظ خواهد شد.  در ادامه با ما همراه باشید تا خواص انواع سویق را بررسی کنیم.

خواص سویق گندم

سویق گندم طبعی گرم دارد. معمولا این سویق برای تقویت عمومی بدن، افزایش وزن و تقویت قوای جنسی استقاده می شود. از سویق گندم برای کمک در رشد کودکان نیز استفاده می شود. مادران باردار برای وزن آوری جنین می توانند از سویق تحت نظر پزشک نیز استفاده کنند. سویق گندم خالص را از اینجا سفارش دهید .

خواص سویق جو

سویق جو دارای طبعی سرد است. تقویت کننده ی عمومی بدن می باشد و معمولا برای کاهش وزن و لاغرس استفاده می شود.خبر خوب برای کساتی که مبتلا به دیابت هستند این است که سویق جو می تواند قند خون را به مرور کاهش دهد.

بیماران زیادی را می شناسم که با استفاد دو قاشق سویق جو در طی روز، پس از مدتی به تجویز پزشک، مصرف انسولین را قطع کرده اند.

سویق جو همچنین برای تقویت دست و پا، همچنین برای بهبود بینایی نیز استفاده می شود. سویق جو خالص را از اینجا سفارش دهید

خواص سویق سنجد

سویق سنجد، موثر در رشد و تقویت عمومی بدن می باشد. همچنین مادران شیرده، می توانند برای افزایش شیر از سویق سنجد استفاده کنند.

 خواص سویق عدس

اگر شما هم، مثل من از زخم معده رنج می برید، می توانید از سویق عدس برای درمان استفاده کنید. سویق عدس علاوه بر تقویت معده، قطع کننده ی عطش نیز می باشد و روزه داران در ماه مبارک رمضان می توانند از ترکیب سویق عدس و شیر گرم در وعده ی سحری استفاده کنند. گرمای درونی بدن را تسکین می بخشد و می تواند به بانوان کمک کند تا در دوران قائدگی، خون کمتری از دست بدهند.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که سویق کامل، انرژی زا است و می تواند به عنوان صبحانه ای مقوی و فوق العاده استفاده شود.

شما می توانید سویق کامل با کیفیت و ارگانیک را از طریق این لینک، به راحتی از وبسایت محلی فود خریداری کنید.

سویق_کودک

سویق کودک چیست و از کجا تهیه کنیم ؟

اگر سویق کامل را بیشتر آسیاب کنیم تا بتواند به راحتی داخل شیر حل شود، سویق کودک به دست خواهد آمد. معمولا مادران باردار و شیرده، می توانند با مصرف سویق کودک، خواص آن را به کودکان خود ببخشند. همچنین کودکانی که تازه شروع به غذاخوردن کرده اند نیز، می توانند از سویق کودک که وعده ی غذایی کاملی محسوب می شود نیز استفاده کنند.

من پیشنهاد می کنم قبل از تهیه ی سویق، طبع خودتان را بشناسید و متناسب با طبع و مزاج بدنتان، سویق را مورد استفاده قرار دهید. علاوه بر این، همانطور که خواندیم سویق های مختلف دارای خواصی متفاوت می باشند و برای مصاوف گوناگونی از جمله کاهش قند خون، افزایش قند خون، لاغری یا چاقی استفاده می شوند. از این جهت سویق متناسب با نیازخودتان را خریداری بفرمایید.

من به شخصه، همیشه بعنوان صبحانه دو قاشق غذا خوری سویق کامل به صورت مخلوط با خرما، عسل و شیر تازه استفاده می کنم. همین معجون جادویی انرژی شما را تا وعده ی غذایی بعدی (ناهار) به صورت کامل تامین خواهد کرد.


تهیه شده در محلی فود

نویسنده سپهر جمشیدی

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×