مقاله

چهار خاصیت درمانی عرق کاسنی

گروه بندی:
2132 0

عرق_کاسنی_در_بارداری

اگر از اضافه وزن رنج می برید، عرق کاسنی را ناشتا مصرف کنید.

عرق کاسنی، یکی از معدود عرقیات گیاهی است که هرچقدر مزه ی تلخ تری داشته باشد، فواید بیشتری دارد. امروز با من همراه باشید تا فواید عرق کاسنی را بررسی کنیم و نحوه ی مصرف اصولی آن را بیاموزیم.

به طور کلی، عرق کاسنی چند خاصیت مهم دارد:

  • کاهش وزن
  • تصفیه خون و کبد
  • کمک در کاهش درد مفاصل
  • روشن کردن و جوان سازی پوست

در ادامه، به تفصیل، هرکدام از موارد بالا را بررسی خواهیم کرد؛

کاهش وزن با عرق کاسنی

عرق کاسنی، ترکیباتی طبیعی از جنس فیبر دارد که می تواند تحرکات روده را بیشتر کند و علاوه بر رفع یبوست، سوخت و ساز یا متابولیسم بدن را افزایش دهد.

کرلین، هورمونی است که در بروز احساس گرسنگی، تاثیرگذار است. مصرف عرق کاسنی می تواند از ترشح این هورمون تا حدود زیادی جلوگیری کند. بنابر این فرد احساس سیری خواهد کرد و از مصرف خوراک بیش از اندازه ی مورد نیاز جلوگیری خواهد شد.

ترکیب دو پدیده ی افزایش متابولیسم و بروز احساس سیری، می تواند به کاهش وزن کمک شایانی کند.

تصفیه خون و کبد با عرق کاسنی

کبد یکی از حیاتی ترین اعضای بدن است که مهمترین وظیفه ی آن، تصفیه خون و سم زدایی است. علائم کارکرد نادرست کبد از جمله: زردی پوست، خستگی مفرط، عطش، چربی خون و التهاب بدن می باشد.

به شخصه، بعلت مصرف حجم بالای نیکوتین در طی روز، همیشه از زرد بودن پوست صورتم و خستگی مفرط بخصوص در ابتدای روز رنج می بردم که با مطالعه درباره ی عرق کاسنی، تصمیم به مصرف آن گرفتم. تقریبا پس از یازده روز مصرف مرتب عرق کاسنی، اکنون پوستی شاداب تر دارم و روزم را با انرژی بیشتری آغاز میکنم.

کاسنی با اثراتی که روی کبد می گذارد، به دفع صفرا کمک می کند و با افزایش متابولیسم کبد، به کارکرد بهتر کبد کمک خواهد کرد. همچنین عرق کاسنی می تواند با دفع رسوبات ادراری به دفع سنگ کلیه و جلوگیری از سنگ سازی مثانه نیز کمک کند.


عرق کاسنی به همراه عرق شاتره برای درمان کبد معجزه میکند


نحوه مصرف عرق کاسنی

کاهش درد مفاصل به کمک عرق کاسنی

منشاء بیشتر درد های مفصلی را می توان وجود التهاب در مفاصل دانست. در سال 2010 تحقیقاتی انجام شد که طی آن، داوطلبینی که از درد مفصلی رنج می بردند، با استفاده از عرق کاسنی تحت درمان قرار گرفتند. نتایج شگفت انگیز بود! با استفاده از عرق کاسنی، دردهای مفصلی آنها تا حد قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کرده بود.

خواص عرق کاسنی برای پوست

همانطور که پیشتر به آن اشاره شد، عرق کاسنی در بهبود وضعیت زردی پوست، از راه تصفیه کبد و دفع صفرا، موثر است. همچنین عمده ترین دلیل جوش های پوستی حرارت بدن یا آلودگی خون است. می توان منشاء این دو پدیده را به کبد مربوط دانست. بنابر این اگر با استفاده از عرق کاسنی، غلظت خون و کثیف بودن آن را کاهش دهیم، می تواند درمانی موثر برای جوش های صورت نیز باشد.

نحوه مصرف عرق کاسنی

از آنجا که طبیعت گیاه کاسنی، سرد و تر است، بهتر است آن را با ترکیبی از گیاهان گرم مزاج مصرف کنید. همچنین بهترین زمان برای مصرف عرق کاسنی قبل از صرف وعده های غذایی می باشد.

عرق کاسنی در بارداری

مادران باردار و شیرده حتما بایستی در مصرف عرق کاسنی، با پزشک خود مشورت کنند. با توجه به اینکه عرق کاسنی انقباضات رحم را تشدید می کند، مصرف طولانی مدت کاسنی در بارداری می تواند احتمال زایمان زودرس را افزایش دهد.

مضرات عرق کاسنی

همچنین مصرف بلند مدت عرق کاسنی می تواند باعث تخریب عروق شبکیه چشم، افت محسوس فشار خون و افزایش ترشحات صفرا شود.

ما از مصرف عرق کاسنی خوشحالیم شما هم می توانید از فروشگاه محلی فود، یک بطری عرق کاسنی کاملا طبیعی خریداری کنید و از خواص معجزه آسای این گیاه استفاده کنید.


تهیه شده در سایت محلی فود

نویسنده سپهر جمشیدی

 

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×