مقاله

شیره انگور با چی میچسبه ؟

گروه بندی:
14170 0

شیره انگور با چی بخوریم

شیره انگور یکی از خوشمزه ترین خوراکی هایی است که همیشه سر سفره صبحانه مان پیدا می شود. امروز علاوه بر بررسی خواص شیره انگور، می خواهم به شما بگویم که چگونه باید این خوراکی خوشمزه را مصرف کرد.

طرز تهیه شیره انگور

یکی از فرآورده هایی که از انگور بدست می آید، شیره ی انگور است. برای تهیه ی شیره ی انگور، ابتدا به روش سنتی، آب انگور را گرفته و سپس با مقدار کمی خاک سفید مخلوط می کنند. هدف از اضافه کردن خاک سفید به آب انگور، تصفیه ی آن است. سپس مخلوط بدست آمده را با استفاده از صافی پارچه ای صاف کرده و آب بدست آمده را می جوشانند. در اثر جوشاندن، آب انگور تا حدود زیادی تبخیر شده و میزان قند آن بالا می رود. همچنین طی فرآیند جوشاندن آب انگور، تمامی آلودگی های احتمالی از بین خواهد رفت.

در نهایت، شیره ای تیره رنگ بدست می آید که به آن دوشاب یا شیره ی انگور گفته می شود.

شیره ی انگور در دو نوع قرمز و سفید تولید می شود که به شخصه نوع قرمز آن را بیشتر دوست دارم.

شیره انگور برای بدنسازی

تشخیص شیره انگور اصل از تقلبی

شیره ی انگور خالص بهتر است خارج از یخچال نگهداری شود. با نگهداری شیره خارج از یخچال، نباید کپک بزند یا ترش شود. همچنین شیره ی مرغوب رنگی شفاف دارد و خاک آلود نیست. ولی همواره بهترین راه، خرید از یک مرکز معتبر است. من استفاده از شیره ی انگور محلی فود را توصیه می کنم.

شیره انگور برای ورزشکاران

قبل از اینکه به خواص و نحوه ی مصرف شیره ی انگور بپردازیم، اکیدا به ورزشکاران توصیه می کنم که از شیره ی انگور می توانند بعنوان یک مکمل قوی برای افزایش حجم عضلات بدن استفاده کنند. همچنین قبل از تمرین های ورزشی، مصرف این مکمل فوق العاده، انرژی شما را در تمام طول تمرین، تامین خواهد کرد.

فواید شیره انگور

اولین و مهمترین خاصیت شیره ی انگور، انرژی زایی آن است. پزشکان، معمولا به بیمارانی که دوران نقاهت بعد از عمل های جراحی را می گذرانند، توصیه می کنند که از شیره ی انگور استفاده کنند.

برای تقویت عمومی بدن برای مادران بعد از زایمان، می توان از شیره انگور استفاده کرد. همچنین شیره انگور به افزایش شیر مادران کمک شایانی خواهد کرد.

بیمارانی که دچار کم خونی هستند، می توانند برای کمک به خون سازی، از شیره انگور استفاده کنند. علاوه بر کم خونی، از شیره ی انگور در درمان بیماری هایی همچون التهاب گلو در فصل زمستان، انسداد مجاری کبدی، درمان یرقان و همچنین درمان افسردگی نیز استفاده می شود.

شیره انگور سفید بهتره یا سیاه

شاید بعضی از مردم فکر میکنند شیره انگور سفید از انگور سفید و شیره سیاه از انگور قرمز بدست میاد اما این فرض اشتباه است در اصل شیره سفید و سیاه هیچ فرقی نمی کنند و شیره سفید از شیره سیاه بدست میاد بطوریکه با هم زدن زیاد شیره سیاه ، شیره سفید رنگ میشود .

شیره انگور با چی بخوریم

شیره انگور با چی بخوریم؟

شیره ی انگور را در انواع مختلفی می توان استفاده کرد که در زیر به توضیح آنها می پردازیم.

  • شربت شیره ی انگور: شیره ی انگور را در آب جوش حل کنید و مقداری زعفران به آن اضافه کنید. می توانید چند ساعت شربت به دست آمده را داخل یخچال قرار دهید و آن را خنک استفاده کنید.
  • مادرم همیشه داخل شیر برنج و حلوا، به جای شکر از شیره ی انگور استفاده می کرد. الحق که واقعا خوشمزه می شد.
  • می توانید علاوه بر شیره انگور، ارده هم خریداری کنید و بعنوان صبحانه، به مقدار مساوی از شیره ی انگور و ارده مخلوط کنید و میل نمایید.

توجه داشته باشید، روزی که با میل کردن شیره ی انگور شروع شود، قطعا روزی سرشار از انرژی و سرخوشی خواهد بود.

من و همکارانم در محلی فود، صبحانه خودمان را با خوردن یک لقمه از شیره انگور و ارده آغاز می کنیم. به شما هم پیشنهاد میکنم شیره انگور خالص را به سبد غذایی خود و خانواده اضافه کنید و از فواید بی نظیر این محصول ایرانی لذت ببرید.


تهیه شده در محلی فود

نویسنده سپهر جمشیدی

 

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×