مقاله

سه ماده غذایی مفید برای زنان

گروه بندی:
2010 0

خواص رازیانه برای زنان

در این مقاله، قصد داریم سه ماده غذایی مهم را به شما معرفی کنیم که می توانند در سلامت زنان نقش مهمی ایفا کنند. بانوان می توانند با رعایت نکات بیان شده در این مقاله، زندگی شاداب تر و فوق العاده بهتری را تجربه نمایند. پس در ادامه با ما همراه باشید.

خواص چای کوهی برای زنان

چای کوهی، گیاهی با طبع گرم و خشک می باشد و از عطر و طعمی فوق العاده برخوردار است. به همین دلیل، در طب سنتی مصرف چای کوهی به افراد سردمزاج بسیار توصیه شده است. از مهمترین خاصیت های چای کوهی می توان به برطرف کردن کم خونی شایع در بانوان اشاره کرد.

چای کوهی، به گیاه قائده آور معروف است. زیرا این چای می تواند طول مدت و میزان خون دفع شده در دوران قائدگی را تنظیم کند.

ولی باید به این نکته اشاره کنیم که مصرف چای کوهی اکیدا برای بانوان باردار و مادران شیرده منع شده است. زیرا ممکن است عوارضی همچون سقط جنین را به دنبال داشته باشد. همچنین بانوانی که از قرص های ضد بارداری استفاده می کنند با مشورت پزشک از این گیاه استفاده کنند.

خواص چای کوهی برای زنان

خواص رازیانه برای زنان

از دکتر محمد فصیحی، متخصص طب سنتی، شنیدم که درباره رازیانه می گفت: اگر بانوان هرروز به مقدار یک لیوان از چای رازیانه بنوشند، هورمون های زنانه در بدنشان تنظیم و رحم به صورت کامل پاکسازی خواهد شد. در عمل، رازیانه همانند یک آنتی بیوتیک قوی عمل کرده و رحم و بدن بانوان را به صورت کامل از خطر هر عفونتی ایمن می کند. رازیانه همچنین در درمان لکه بینی قبل و بعد از دوران قائدگی و درمان اختلالات هورمونی نیز تاثیرگذار است.

گیاه رازیانه یکی از بهترین منابع هیستیدین می باشد که کمک شایانی در تولید هموگولوبین می کند. این مساله می تواند به برطرف کردن کم خونی شایع در زنان کمک کننده باشد.

مادران شیرده نیز می توانند برای افزایش حجم شیر، از رازیانه استفاده کنند و از آنجا که این گیاه حاوی ماده ی مغذی فلاونوئید می باشد، می تواند به افزایش مواد مغذی در بدن مادر کمک کند.

همچنین رازیانه می تواند به صورت معجزه آسایی به تولید بافت های جدید در سینه کمک کند و نسخه ای گیاهی برای افزایش سایز سینه زنان می باشد.

خواص رازیانه برای زنان یائسه

درمان کیست تخمدان با استفاده از عرق رازیانه

یکی از موثرترین درمان ها در کیست تخمدان، استفاده از عرق رازیانه است. البته مصرف عرق رازیانه در این مورد، باید تحت نظر پزشک صورت بپذیرد. به این صورت که به مدت 40 روز، یک لیوان عرق رازیانه به همراه عسل مصرف گردد.

حتما بخوانید : از فواید رازیانه چه میدانید

خواص عرق  رازیانه برای زنان یائسه

از دیگر خواص عرق رازیانه می توان به کم کردن علائم یائسگی در بانوان اشاره کرد. عرق رازیانه همچنین باعث افزایش میل جنسی در بانوان نیز شده و تاثیر معجزه آسایی در شادابی و طراوت پوست دارد.

خواص زعفران برای زنان

خواص زعفران برای زنان

همه ما تا حدودی با خواص عمومی زعفران آشنایی داریم. مثلا خاصیت ضد افسردگی و شادر آور بودن زعفران یا کمک به سلامت قلب. ولی زعفران یک خاصیت بسیار مهم دیگر نیز دارا است. شما می توانید زعفران را دم کنید و از این چای خوش رنگ برای کاهش خونریزی در قائدگی و منظم کردن دوره ی عادت ماهیانه استفاده کنید.

علاوه بر مواردی که در بالا اشاره شد، زعفران به کاهش درد های ناشی از قائدگی هم کمک شایانی می کند.

امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله، کمکی هرچند کوچک به بانوان در جهت سلامت بیشتر و زندگی شاداب تر کرده باشیم. شما نیز، هرگونه تجربه مشابه را می توانید از طریق بخش نظرات در پایین همین مقاله، با ما و کاربران دیگر در میان بگذارید.


تهیه شده در محلی فود

نویسنده سپهر جمشیدی

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×