مقاله

با استفاده عسل طبیعی موها ، پوست و ناخن های سالم و زیبا داشته باشیم

گروه بندی:
3034 0
عسل همیشه به عنوان یک شیرینی طبیعی شناخته شده است اما باید بدانیم عسل از هزاران ترکیب دیگر تشکیل شده است که همه آنها  برای مو  و پوست ما فایده زیادی  دارند.
شهد عسل که ترکیبی از گرده گلهای متفاوت می باشد ، می تواند به مرطوب نگه داشتن پوست و مقابله با باکتری های روی  پوست موثر باشد.بعلاوه عسل از آنتی اکسیدان و مواد مغذی و شفابخش تشکیل شده است که هر کدام فواید خاصی برای سلامتی انسان دارند.
همیشه بدنبال عسل غیر پاستوریزه باشید عسلی که در معرض گرما برای جدا کردن موم و شهد از یکدیگر ، قرار نگرفته باشند . این عسل از مواد مغذی و آنتی اکسیدان بیشتری برخوردار است و برای سلامتی مفیدتر می باشد .در ادامه ما راههای مختلف  برای استفاده از این ماده مغذی آورده ایم .

1.ماسک مرطوب کننده
عسل یک مرطوب کننده پوست است که رطوبت را به درون پوست منتقل می کند و ان را در لایه های زیرین پوست حفظ می کند . 
یک قاشق چای خوری عسل را روی پوست تمیز و خشک بریزید و به همجای صورت خود بمالید . برای 15 تا 20 دقیقه صبر کنید و بعد با آب ولرم بشویید.
2.تمیز کننده طبیعی منافذ پوست
آنزیمهای موجود در عسل پوست را تمیز و شفاف می کند و روزنه های پوست را تمیز نگه می دارد. ویژگی ضد میکروبی عسل بهمراه  روغن نارگیل از رشد باکتری ها که می تواند باعث ایجاد جوش و عدم تعادل در پوست گردد، جلوگیری نماید.
یک قاشق سوپ خوری عسل بهمراه دو قاشق روغن نارگیل را با هم مخلوط و هم بزنید تا عسل و روغن باهم بصورت کامل مخلوط و حل شوند. محلول بدست آمده را روی پوست تمیز  و خشک خود ریخته  و به آرامی با دست ماساژ دهید . از تماس محلول با چشم جلوگیری نمایید .سپس با آب ولرم صورت خود را بشویید.
3.لایه بردار ملایم پوست
عسل از مواد مغذی و انتی اکسیدانها و آنزیم های مختلفی تشکیل شده است که پوست را هیدراته و تمیز می کند . جوش شیرین یک ماده طبیعی ملایم برای حذف پوستهای مرده بوده  و باعث رشد مجدد پوست های جدید و  درخشندگی پوست می گردد.
دو قاشق سوپ خوری  عسل را با یک قاشق جوش شیرین ترکیب کنید . صورت خود را مرطوب نمایید محلول بدست آمده را به آرامی روی صورت خود بمالید و بصورت گردشی با دست مالش دهید سپس خوب صورت خود را بشویید.4.ترمیم کننده زخم
گفته می شود عسل روشن کننده پوست است .ترکیبات ضد التهابی و ضد میکروبی عسل باعث کاهش التهاب و افزایش بهبود سوختگی و بازیابی بافتهای آسیب دیده می گردد.ترکیب عسل و روغن زیتون باعث  زنده شدن سلولهای پوستی می گردد . ماساژ ملایم پوست باعث بازگشت پوست به وضعیت مطلوب می گردد.
یک قاشق سوپ خوری عسل خالص را با یک قاشق روغن زیتون ترکیب کنید .مخلوط بدست آمده را روی محل زخم قرار دهید و با انگشتان تان بصورت آرام به مدت یک  یا دو دقیقه  آن را ماساژ دهید  .سپس یک حوله  گرم را روی پوست خود قرار دهید و صبر کنید تا حوله خنک  شود. سپس صورت خود را با آب بشویید.
 
 
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×