مقاله

خواص گزنه طبیعی

گروه بندی:
6216 0

گزنه گیاهی است که در بیشتر نقاط ایران رشد می کند  . شاید برخی از افراد که گزنه را از نزدیک دیده باشند با گزیدگی آن آشنا باشند ولی گزنه برخلاف ظاهر گزنده خود گیاهی مفید برای انسان می باشد . گزنه مربوط به مناطق شمالی ایران  بدلیل رطوبت بیشتر  از کیفیت و خواص بیشتری نسبت به نقاط دیگر برخوردار می باشد . در ادامه به چند فایده اصلی گزنه اشاره خواهد شد که امیدواریم باعث آشتی شما با این گیاه خشن گردد.
 
درد مفصل، عفونت ادراری ، خستگی مفرط ، پروستات ، اسهال  را می توان با گزنه درمان کرد.گزنه برای مردانی که پروستات آنها بزرگ شده است مفید می باشد  . تحقیقات نشان می دهد ریشه گیاه گزنه حاوی موادی مانند لکتین ، تانین و گلیان می باشد که مانند هورمونهای زنانه عمل می کند و تاثیر شگرفی روی غده پروستات دارد پژوهشهای اخیر نشان داده است ریشه گزنه برای درمان پروستات غیرسرطانی و خوش خیم مفید است.
دانه ها و برگهای گزنه یک درمان گر خوب برای اسهال می باشد دانه های گزنه سرشار از پروتئین و روغن های چرب می باشد.
بدلیل خاصیت قلیایی گزنه ، این گیاه برای افرادی که پوستهای حیلی چرب و پر اکنه دارند مفید است. برگهای گزنه تازه را بجوشانید و آب کشی کنید بعد از مدتی که برگها خنک شد برگها را بکوبید و هفته ای دوبار روی پوست قرار دهید . لازم است یک قاشق غذاخوری برگ خشک گزنه را با یک لیتر آب به مدت 10 دقیقه دم کرده  و روزانه 3 مرتبه یک فنجان از آن را بنوشید.

اگر همیشه احساس خستگی می کنید با گزنه آشتی کنید گزنه سرشار از ویتامین سی و آهن است و برای رفع خستگی جسمی  و روحی مناسب است گیاه گزنه انرژی زا می باشد و سیستم ایمنی را قوی می کند.
3 قاشق برگ خشک گزنه را در یک فنجان آب جوش به مدت 10 دقیقه دم کنید و روزانه 4 تا 5 فنجان از آن را میل کنید. نکته اینکه از آب گزنه می تواند برای رفع کم خونی و خستگی مفرط استفاده نمود برای این کار لازم است آب برگهای تر و تازه این گیاه را بگیرید و هر هفته 3 بار و هر بار 15 میلی لیتر بنوشید.سلامت باشید
محلی فود

 
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×