مقاله

کپک رب گوجه فرنگی

گروه بندی:
3257 0
بیشتر اوقات با مواد غذایی برخورد می کنیم که روی آنها کپک زده است اما نمی دانیم این غذا قابل مصرف است یا نه ؟ که رب  گوجه فرنگی یکی از  آن مواد است . بعضی از خانم ها برای نگهداری رب گوجه و جلوگیری از کپ زدگی آن را در فریزر نگهداری می کند اما باید دقت کنیم این کار نادرست است .یکی از راه های رها شدن از کپک ها خرید کم و به اندازه آنها می باشد مثلا مقدار کمی گوجه برای مصرف یک یا دو ماه را خریداری کنیم و نگهداری نماییم .
ظرف رب باید متناسب با حجم رب باشد و حتما بعد از مصرف درب آن بسته شود تا قارچ ها نتوانند روی سطح رب رشد کنند . در صورتی که رب گوجه را در حجم زیاد تهیه می کنیم حتما آن را در ظرفهای کوچک و در بسته نگهداری نمایید و به اندازه مصرف جاری درب آنها را باز نمایید.

یکی دیگر از عوامل ایجاد کپک می تواند رطوبت می باشد . حتما موقع برداشتن رب از قاشق تمیز و خشک استفاده نمایید. در گذشته خانم ها برای نگهداری رب گوجه سطح آن را با روغن می پوشاندند تا از اکسیژن رسانی و تشکیل کپک جلوگیری کنند.

باید دقت کنید که مواد د غذایی کپک زده خیلی مضر هستند زیرا قارچ ها ، سمی های خطرناکی تولید می کنند که گاهی سرطان زا می باشند.
در صورتی که مواد غذایی کپک زده باشد اصلا نباید آن را مصرف کرد حتی برداشتن لایه های کپک زده نیز کمکی به سلامت آن نمی کند .

سلامت باشید محلی فود

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×