مقاله

عسل طبیعی جایگزین قند و شکر

گروه بندی:
5989 0

آیا میدانستید قند را بعنوان سم شیرین می شناسند؟ مصرف زیاد قند و شکر هزاران بیماری مختلف را به همراه دارد . در سال 1388 مشخص شد شهروندان ایرانی سه برابر میانگین جهانی شکر مصرف می کنند اما می توان بجای مصرف بیش از اندازه شکر و قند یک جایگزین سالم و طبیعی برای آن پیدا کرد. پژوهشها نشان می دهد شکر مصرف شده در طول روز جه بصورت مستقیم و چه بصورت غیر مستقیم نباید بیش از ده درصد انرژی روزانه باشد یعنی 70 گرم در روز برای مردان و 50 گرم برای زنان . اینجا می خواهیم یک جایگزین طبیعی برای مصرف روزانه شکر به شما معرفی کنیم.


 زنبورهای عزیز در طبیعت مایعی تولید می کنند بنام عسل که بصورت طبیعی شیرین واز گلها بدست می آید . عسل حاوی 80  درصد قند طبیعی و 18 درصد آب است . 70 درصد از قند طبیعی عسل از فروکتوز  و  گلوکز می باشد که میزان شفافیت و تیرگی عسل بخاطر این دو نوع قند طبیعی می باشد.
از نظر علم تغذیه عسل از شکر و قند مقوی تر می باشد  اما دارای کالری می باشد مثلا 100 گرم شکر 400 کیلو کالری انرژی تولید می کند و همبن میزان عسل خالص و طبیعی حدود 330 کیلوکالری  و 81 گرم کربوهیدرات به بدن میرساند.
برخلاف شکری که ما در طول روز مصرف می کنیم عسل دارای خواص ضد میکروبی می باشد و بعنوان یک داروی درمانی در کل تاریخ بشری مورد استفاده قرار گرفته است . همواره موقع آشپزی سعی کنید نصف شکر مورد نیاز را با عسل جایگزین نمایید که می تواند علاوه بر تامین سلامت خانواده ، عطر و طعم خوبی به غذا و نوشیدنی شما بدهد . حتی می توانید برای پخت کیک از عسل طبیعی استفاده نمایید چون عسل آب را بخود جذب می کند و باعث می شود کیک برای مدت زیادی نرم و تازه باقی بماند.
 
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×