مقاله

شکم خود را بیشتر بشناسیم؟

گروه بندی:
5243 0شکم از اهمیت خاصی در بین سایر اندامهای ما برخوردار است .شکم نماد زایش و  تولید نسل است و بیاد آورنده غرایز جنسی . همچنین فرم شکم  می تواند نشانه برکت و موفقیت باشد شکمهای گرد و برجسته مجسمه بودا دلیلی بر وجود چنین اعتقادی در گذشته بوده است.
در دنیای امروز همگان بر این عقیده هستند که شکم علاوه بر زیبایی باید از کارایی مناسب نیز برخوردار باشد همه مردم باید شکمی صاف و زیبا داشته باشند. اما نباید فراموش کرد که شکمها باید علاوه بر زیبایی ، قوی و عضلانی باشند.
امروزه بدن نوجوانان بخصوص خانمها ، تحت تاثیر مدهای زیبایی قرار گرفته است انها بدن عضلانی مورد علاقه دهه های 30 و 40 میلادی را کنار گذاشته اند و اکنون اندامی نازک ،ظریف و شکننده و فاقد عضله را ترجیح می دهندو به هر قیمتی بدنبال تغییر فرم شکم خود می باشند که برخی اوقات شاهد استفاده از قرصها و روشهای نامتعارف برای انجام این کار در بین جامعه هستیم.

اما چه چیزی بخوریم که شکم مان در عین زیبایی از کارایی بالایی نیز برخوردار باشد.

ماست پروبیوتیک

باکتری های موجود در این ماست باعث کنترل باکتری های داخل شکم می شوند و سیستم گوارشتان را منظم نگه می دارد و مانع از چاقی آن می شوند.زیتون

​زیتون را می توان از اساسی ترین مواد غذایی در رژیم مدیترانه ای بحساب آورد که کنترل انسولین و قند خون کمک می کند و هر دوی این انزیم ها به صاف شدن شکم کمک می کنند . زیتون دارای چربی غیراشباع تک زنجیره ای است که به کاهش کلسترول خون کمک می کند و احتمال بروز حمله های قلبی را کاهش می دهد.شکلات تلخ

تحقیقات نشان می دهد شکلات تلخی که حاوی هفت درصد کاکائو یا بیشتر باشد سرشار از فلاونوئیدهای شکمم صاف کن است که چربی سوزی را افزایش داده و شکم را صاف و زیبا می کند.

بادام‌زمینی

این بادام از نوع فراوری نشده اش باعث لاغر شدن شکم می شود.

گردو

گردو در بین تمام مغزها بهترین منبع چربی های سالم می باشد که اگر در اندازه معقول مصرف شوند خواص بیشماری دارند.

آب انگور

درست است که آب انگور دارای فواید ضد پیری است، اما متاسفانه تاثیری بر لاغری شکم ندارد. آب انگور حاوی فروکتوز زیادی است که توانایی کالری‌سوزی بدن را کاهش می‌دهد؛ پس تصور لاغر شدن با نوشیدن آب انگور کاملا اشتباه است!
 
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×