مقاله

چای سبز را چه ساعتی مصرف کنیم؟

گروه بندی:
3657 0


همه ما از فواید چای سبز  بخصوص در لاغری اطلاعات داریم اما  آیا می دانستید اگر چای سبز در ساعات خاصی مورد استفاده قرار گیرد اثرات آن بیشتر می شود؟

چای سبز را 2 ساعت قبل از غذا یا بعد از غذا بنوشید.
برخی از تحقیقات نشان می دهد در صورتی که چای سبز بهمراه غذا مصرف  شود می تواند جذب چربی را کم کرده و باعث لاغری گردد. همچنین توصیه شده است حداقل 2 ساعت بعد از غذا چای نوشیده شود تا در جذب آهن موجود در غذای مصرفی مشکلی ایجاد نگردد . 
باید در نظر داشت که چای سبز نیز مانند چای سیاه باعث کاهش جذب آهن می شود و خوردن آن را باید حداقل 1 ساعت بعد از غذا به تاخیر انداخت .
چای تداخلی بر جذب آهن در رژیم های گوشت ایجاد نمی کند اما در منابع غذایی غیر گوشتی باعث ایجاد اختلال در آنها می شود.بطور کلی آهن در هم در منابع غذایی گوشتی و هم در مواد غذایی غیر گوشتی یافت می شود که ترکیبات موجود در چای سبز باعث کاهش جذب آهن در منابع آهن غیر گوشتی می شود بنابراین توصیه می شود چای سبز و سیاه بهمراه مواد غذایی غیرگوشتی مصرف نشود زیرا سبب بروز تداخل و کاهش جذب آهن می شود.
بهترین زمان برای مصرف چای یک یا دوساعت قبل یا بعد از غذا می باشد زیرا هضم غذا بخصوص غذاهای چرب 2 تا 4 ساعت طول خواهد کشید و تا زمانی که به مرحله هضم برسد می توان چای را مصرف کرد  اما در هر صورت مصرف چای با غذا روی هضم تاثیر می گذارد و عادت غذایی مناسبی تلقی نمی شود.
از طرف دیگر فقط مصرف چای برای کاهش وزن شیوه منطقی نیست و اینکه افراد فقط با مصرف چای سبز به لاغری دست یابند شیوه درستی نیست زیرا کاهش کالری دریافتی در مقایسه با کالری مصرفی است که می تواند نتیجه کاهش وزن را بهمراه داشته باشد.


منبع salamat.ir

 
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×