مقاله

چای کیسه ای استفاده نکنید

گروه بندی:
2513 0
بیشتر افراد بدلیل سرعت رنگ دادن  و دم کشیدن چای کیسه ای را به چای دم کرده ترجیح می دهد اما آیا تفاوتی بین چای کیسه ای و چای دم کرده وجود دارد؟
در صورتی که بهترین روش تهیه چای دم کرده را بدانیم لذت نوشیدن چای چندین برابر می شود . بیشتر خانواده ها چای را دم می کنند و از طعم و عطر آن نهایت استفاده را می کنند که بسیار در رفع خستگی موثر می باشد . 
ابتکار تولید چای کیسه ای هم می تواند بهترین و بدترین اتفاق در صنعت چای باشد بهترین اتفاق این است که چای کیسه ای باعث توجه بیشتر مردم به چای شد و اتفاق بد این است که  بیشتر چایهای  کیسه ای در بازار دارای مواد مصنوعی و شیمیایی بوده و از ویژگی های مطلوب یک چای خوب برخوردار نمی باشد.

در ابتدای تولید چای کیسه ای  شرکتهای تولید کننده از برگ کامل چای استفاده می کردند که رنگ و بوی طبیعی و ارزش غذایی بالای داشت اما به تدریج کیفیت اغلب این نوع چای ها کاهش یافت و برخی از شرکتهای تولید کننده برای سود بیشتر از چای پودر شده یا خاک چای بجای برگ کامل استفاده نمودند و برای ایجاد طعم و رنگ  از مواد افزودنی و رنگهای شیمیایی استفاده نمودند
بعنوان مثال وقتی یک چای کیسه ای بی کیفیت را در آب جوش قرار میدهیم کمتر از سی ثانیه رنگ می دهد بویژه بیشتر چای های خارجی از این نوع هستند. اما یک چای طبیعی و معمولی اگر در یک لیوان آب جوش ریخته شود حدودا 10 دقیقه طول می کشد تا رنگ زرد مایل به نارنجی ایجاد نماید.
لذا باید توجه داشت که چای های کیسه ای که طعم قوی و رنگ زیاد دارند علاوه بر اینکه ارزش غذایی بالایی ندارند بلکه مواد افزودنی شیمیایی موجود در آنها می تواند اثرات مخربی بر سلامت ما داشته باشد.همچنین باید توجه داشت بیشتر چای های کیسه ای که این روزها در بازار با طعم میوه ای عرضه می شوند دارای طعم کننده های شیمیایی می باشند که به شدت برای سلامتی مضر می باشد.
سعی کنید  برای مصرف روزانه، از چای دم کردنی استفاده نمایید و برای انتخاب چای مرغوب بدانید که چای درشت از نظر کیفیت و خواص تغذیه ای بهتر از چای ریز و پودری می باشد .بهترین و مرغوب ترین چای ایرانی ، جای بهاره می باشد چون هر چه از فصل بهار دورتر می شویم قسمتهای چوبی برگ زیادتر و از مرغوبیت چای ایرانی کاسته می شود به همین دلیل بیشتر مردم که چای ایرانی مصرف می کنند چای مصرفی سالیانه خود را در فصل بهار تهیه می کنند.
 
 
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×