مقاله

خواص درمانی چای سیاه

گروه بندی:
5555 1

چای سیاه ایرانی

مصرف روزانه چای سیاه خطر حمله قلبی و مغزی را کاهش می دهد  . چای  بعد از آب محبوب ترین نوشیدنی  مردم دنیا است که دارای خواص زیادی در جلوگیری و درمان بیماری های مختلف دارد .

چای سیاه همان چای سبز است که برگهایش بعد از عمل تخمیر در دستگاه بیشتر خشک شده است که دارای خواص زیادی می باشد بطوری که چای سیاه پرمصرفترین چای در کشورها غربی می باشد .

چای از مواد مغذی مختلفی مانند کلسیم ، منیزیم ، سدیم ، پتاسیم ، بازهای پوریک ، ویتامین ، کلروفیل و کافئین تشکیل شده است . چای باعث جلوگیری از تشکیل لخته های خونی در سرخرگهای اصلی می شود . دانشمندان هلندی کشف کرده اند که فالونوئید موجود در چای سیاه باعث کاهش کلسترول بدخون می شود که یکی از علل حملات قلبی و مغزی می باشد به همین دلیل مردانی که در روز بیش از 4 فنجان چای سیاه می نوشند نسبت به مردانی که کمتر از 3 فنجان چای مصرف میکنند ،کمتر در معرض سکته مغزی می باشند. هر فنجان چای بین 150 تا 200 میلی گرم فلاوونوئید دارد. باید توجه داشت که میزان فلاوونوئید موجود در چای سیاه درست به همان اندازه چای سبز است .

متخصصان تغذیه در استرالیا در یک تحقیق جدید یادآور شده اند که نوشیدن منظم چای سیاه یا چای سبز می تواند 11 درصد خطر حمله قلبی و بیماری قلبی را کاهش دهد .

چای سیاه همچنین از رشد سرطان جلوگیری می کند . محققان دانشگاه روتگرز نشان دادند که ترکیبی بنام TF2  در چای سیاه باعث می شودسلولهای سرطان کولورکتوم دست به خودکشی بزنند ضمن اینکه این ترکیب تاثیری روی سلولهای سالم ندارند .همچنین چای سیاه میکروبهای مانند اسهال ، ذاتلریه التهاب مثانه  و عفونتهای پوستی را خنثی می کند.

فروش چای ایرانی درتهران
فروش چای ایرانی در تهران

یکی از مراکز توزیع چای ایرانی توسط محلی فود در شهر تهران است شهروندان تهرانی در صورت نیاز به تهیه چای ایرانی مطمئن با رنگ و طعم عالی میتوانند از محلی فود سفارش دهند و درب منزل تحویل بگیرند قیمت چای ایرانی در تهران همان قیمت در شمال است چون شما در محلی فود مستقیم از تولید کننده چای میخرید.  در محلی فود بهترین نوع چای ایرانی عرضه میشود که از نظر رنگ و طعم بی نظیر هستند.

 

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام
  1. امید 1399/01/29 10:30:33 ب.ظ

    سلام چای بهاره خوب کی میتونم بخرم

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×