مقاله

کنترل افزایش وزن با مصرف چای سیاه

گروه بندی:
2580 0
تحقیقات جدید نشان می دهد نوشیدن چای سیاه می تواد از اضافه وزن ناشی از مصرف هله هوله پیشگیری نماید . دانشمندان ژاپنی دریافته اند که مصرف منظم چای سیاه آسیبهای ناشی از مصرف غذاهای چرب که می تواند منجر به دیابت نوع دو شود را متوقف نماید.
آنها در تحقیقات خود به برخی از افراد رژیم غذای پرچرب و به بقیه رژیم غذایی معمولی دادند و هر یک از این دو گروه به گروه های کوچکتری تقسیم و به مدت 14 هفته به آنها آب ، چای سیاه و چای سبز دادند. هر دو نوع این چای ها مانع از افزایش وزن و ایجاد چربی شکم شدند. اما چای سیاه تمامی تاثیرات منفی رژیم غذایی پرچرب بر خون را از بین برد. این تاثیرات مضر شامل افزایش کلسترول ، افزایش گلوکز خون و مقاوت به انسولین می شود  .

ما چای سیاه، تاثیرات مضر بر روی خون را که معمولا با رژیم غذایی پرچرب مرتبط است، از بین برد.
این تاثیرات مضر شامل افزایش کلسترول، افزایش گلوکز خون و مقاومت به انسولین (عامل بروز دیابت نوع 2 ) می شود. در این حالت بدن به طور مناسب از انسولینی تولید شده استفاده نمی کند. در حال حاضر اثرات مثبت نوشیدن چای سیاه بر کاهش بیماریهای قلبی ف سرطان و پارکینسون تایید شده است  و محققان می گویند که نوشیدن چای منظم به مدت 10 سال یا بیشتر تراکم استخوان را بهبود می دهد.
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×