مقاله

حتی معروف ترین برندهای روغن زیتون در جهان تقلبی هستند

گروه بندی:
2612 6
طبق تحقیقات انجام شده در کشور آمریکا 69 درصد از روغن زیتون برندهای معروف جهان تقلبی هستند . روغن زیتون مهمترین غذای مدیرترانه ای است که در بیشتر رژیم های غذایی جهان از جایگاه خاصی برخوردار است .
 خواص روغن زیتون بر کسی پوشیده نیست این روغن علاوه بر دارا بودن ویتامینهای مختلف E,K دارای روغن های سالم مانند امگا 6 و امگا 3 و اسید های چرب می باشد . آنتی اکسیدان موجود در روغن زیتون باعث افزایش مقاومت بدن در برابر امراض می شود و از لخته شدن خون و باعث تعادل فشار خون می شود.
یکی از مسائلی که می تواند باعث کاهش اثرات خواص روغن زیتون شود ناخالص بودن آن است چون همه انواع روغن زیتونهای بازار با کیفیت و خالص نیستند. روغن زیتونهای بی کیفیت ممکن است از طریق فرایندهای شیمیایی تولید شوند و در بیشتر مواقع با انواع روغنهای ارزان قیمت قاطی می شوند. بیشتر روغن زیتونهای که به اسم روغن زیتون ایتالیایی در بازار عرضه می گردد در اصل ایتالیایی نیستند این روغنها از کشورهای دیگر به ایتالیا حمل میشوند و بعد از ترکیب با سایر روغنهای ارزان قیمت مانند روغن سویا با برچسب ایتالیایی وارد بازار می شوند و در تمام دنیا به فروش می رسند. 

آزمایشات برندهای مختلف روغن زیتون نشان میدهد 69 درصد از این روغنها ناخالص و تقلبی می باشندبرندهای معتبری مانند:
 • Filippo Berio
 • Bertolli
 • Pompeian
 • Colavita
 • Star
 • Lucini
تهیه روغن زیتون مرغوب و خالص خیلی مهم است و در دام تبلیغات برندها و شرکتها نیفتید و روغن زیتون ناسالم مصرف نکنید . بهترین شیوه تهیه و خرید روغن زیتون ، تهیه آن از تولید کنندگان محلی و شناخته شده می باشندبا تولید کنندگان محلی یا افرادی که آنها را می شناسید ارتباط برقرار کنید و روغن زیتون خود را به میزان مورد نیاز سفارش دهید  از این طریق مطمئن هستید در صورت ناخالص بودن روغن می توانید  به فروشنده اطلاع دهید و پول خود را پس بگیرید. 
هر محصول غذایی ممکن است برچسب کاملا طبیعی داشته باشد اما همیشه محصولات تقلبی در اطراف ما زیاد هستند . 
اما یک راه خیلی ساده برای تشخیص خالص و ناخالص بودن روغن زیتون در منزل این است که روغن زیتون خالص بعد از مدتی که در بخچال قرار می گیرد  سفت می شود و یخ می بندد. 
لذا در انتخاب محصولاتی مانند روغن زیتون   و سایر روغنهای خوراکی طبیعی نهایت دقت را نمایید و گول تبلیغات و بسته بندی پر زرق و برق شرکتها نشوید بهترین شیوه تهیه این محصولات همان روش محلی می باشد در صورتی که از اعتبار آن اطمینان داشته باشید.

سفارش روغن زیتون مرغوب محلی 

 
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام
 1. رضا از سمنان 1395/01/24 05:08:56 ب.ظ

  من چند روز پیش روغن زیتون سفارش دادم کی بدست من می رسه ؟

 2. ترانه 1395/01/23 11:09:00 ب.ظ

  روغن زیتون برای بیماران کلیوی مناسب است ؟

 3. حمیده 1395/01/23 11:07:59 ب.ظ

  سلام روغن زیتون شما برای کدام منطقه است ؟ ایرانی است یا خارجی؟

 4. بهرام 1395/01/23 10:30:05 ب.ظ

  چطور می تونم روغن زیتون محلی سفارش بدم

 5. روغن 1395/01/23 09:41:36 ب.ظ

  من روغن زیتون زیاد استفاده می کنم یک نوع روغن زیتون خارجی است که خیلی خوبه

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×