مقاله

یک راه ساده برای مبارزه با دیابت؛ غذای خانگی بخورید

گروه بندی:
1916 1دیابت یکی از بزرگ‌ترین خطرهایی است که سلامت مردم را در عصر کنونی تهدید می‌کند. فقط در آمریکا حدود 30 میلیون دیابتی وجود دارد که نزدیک به 9 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهد. بخش عمده‌ای از این گروه به دیابت نوع دو مبتلا هستند.
 

از اضافه وزن و چاقی به عنوان عاملی مهم در ابتلا به دیابت نوع دو یاد می‌شود، و در نشست انجمن قلب آمریکا، محققان گزارشی ارائه کردند مبنی بر این که یک راه ساده برای جلوگیری از چاقی و در نتیجه دیابت، پختن و خوردن غذا در خانه است.

گنگ زونگ از دانشگاه هاروارد درباره نتیجه تحقیقاتشان گفت: «می دانیم که غذا خوردن بیرون از خانه با کیفیت پایین مواد مغذی و بالا رفتن میزان چاقی در نوجوان‌ها همراه است؛ هم چنین مقاومت به انسولین و بالا رفتن میزان تری گلیسیرید در بدن را ایجاد می‌کند.» او و گروهش قصد داشتند بفهمند، این مساله درباره بزرگسالان هم صدق می‌کند یا نه.


پس از بررسی اطلاعات حدود 99 هزار مرد و زن در طول 3 دهه متوجه شدند، آن‌هایی که 2 تا از وعده‌های غذایی روزانه‌شان را در خانه می‌خوردند، به طور متوسط 13 درصد کمتر دیابت داشتند تا آن‌هایی که در طول هفته کمتر از 6 وعده غذا در خانه می‌پختند و می‌خوردند.


یکی دیگر از دلایل این اتفاق این است که موقع خوردن غذا در خانه، کمتر از نوشابه‌های قنددار استفاده می‌شود.


نتیجه این تحقیق می‌گوید، غذا خوردن در خانه می‌تواند قدم اول در راه مبارزه با دیابت باشد. اگر امکانش نبود، دست کم سراغ فست فود نروید.

منبع

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام
  1. رضاپور اهواز 1395/01/31 08:34:06 ق.ظ

    سلام تشکر از مطالب خوبتون

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×