مقاله

مصرف محصولات ارگانیک موجب کاهش میزان سموم در بدن می شود

گروه بندی:
2211 3


محققان یک گروه تحقیقاتی در آمریکا دریافتند که خوردن محصولات ارگانیک موجب کاهش میزان سموم در بدن می شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه ساینس، افرادی که از محصولات غذایی ارگانیک استفاده می کنند، در مقایسه با افرادی که از محصولات غذایی عادی استفاده می کنند، میزان کمتری از آفت کش ها را به بدن خود وارد می کنند.

محققان، اطلاعات مربوط به رژیم غذایی 4500 شهروند آمریکا را گردآوری و بررسی کردند. یکی از شاخص های این آزمون میزان محصولات کشاورزی عادی و همچنین میزان محصولات ارگانیک بود که داوطلبان در طول سال گذشته مصرف کرده اند.

در این تحقیقات ابتدا محققان میزان متوسط آفت کش ها را در هر یک از مواد غذایی تعیین کردند و سپس بر اساس میزان مصرف این مواد غذایی توسط هر داوطلب، توانستند میزان آفت کش هایی را که به جریان خون آنها وارد شده بود، تخمین بزنند.

در این تحقیقات، گروهی از داوطلبان که مقادیر یکسانی از محصولات کشاورزی را در طول سال مصرف کرده بودند، انتخاب و نتایج حاصل از آزمایش آن ها مقایسه شد. در این مقایسه معلوم شد میزان آفت کش های وارد شده به خون آن دسته از داوطلبان که از مواد غذایی ارگانیک استفاده کرده اند، در حدود 65 درصد پایین تر از میزان آفت کش در خون سایرین بوده است.

سموم آفت کش به سرعت از طریق ادار دفع می شوند و در نتیجه فقط با آزمایش ادرار می توان میزان ورود این سموم به بدن شخص را در طول یک یا دو روز گذشته با دقت بالایی محاسبه کرد.

 
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام
  1. Admin 1395/02/02 12:02:54 ق.ظ

    جناب میرصادقی سلام هدف محلی فود همین است که دسترسی هموطنان عزیز را به محصولات سالم و ارگانیک تسهیل نماید . همه سفارشات از طریق پست به تمام نقاط ایران قابل ارسال است.

  2. احمد میرصادقی 1395/02/01 02:20:01 ق.ظ

    چنانچه امکان پذیر است در شهرستانها هم شعب دائر کنید تا امکان استفاده برای شهرستانها هم میسر شود (خوزستان) اهواز یا اینکه به نحوی که از مواد نگهدارنده در محصولات استفاده نشود شرایطی محیا شود تا محصولات به دست هموطنان شهرستانی برسد

  3. ابسالان 1395/01/31 11:54:34 ب.ظ

    سلام در ایران میوه ارگانیک است؟

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×