مقاله

سلامت مرغ و تخم مرغ ماشینی

گروه بندی:
4825 3

مرغ و تخم مرغ ماشینی به چند علت بهداشتی نیست و استفاده از آن توصیه نمیشود.
اولا": مرغ های ماشینی در فضای سر بسته زندگی میکنند و دائما" بیدارند. معمولا" شب ها چراغ ها را خاموش کرد تا مرغ و جوجه استراحت کنند، ولی اکثر مرغداری ها در طول شبانه روز ، چراغ ها را روشن میگذارند و جوجه ها را وادار به تغذیه میکنند.ثانیا" : در غذای آن ها از ویتامین های مختلف ، بی رویه ، استفاده میشود و همین امر موجب بد بویی گوشت مرغ میشود.
ثالثا" : برای آن ها از داروهای آنتی بیوتیک ، مانند (کلرامفنیکول) استفاده میشود که عوارض خطرناکی بر مغز استخوان میگذارد(بیماری لوسمی). معمولا" افرادی که از این نوع مرغ ها استفاده میکنند ، دچار بیماری های صعب العلاج میشوند.از نظر بهداشتی ، دو هفته قبل از کشتار مرغ ، مصرف انواع داروها باید قطع شود ، ولی معمولا" چنین مساله ای رعایت نمیشود. بدترین مسائل در مرغداری بیدار نگه داشتن مرغ ها در طول زندگی است که این امرموجب میشود اسید لاکتیک فراوانی در بدن مرغ جمع شود.
استفاده از چنین مرغ هایی اسید لاکتیک بدن را نیز بالا میبرد و باعث مسمومیت میشود ، یعنی آنزیم IDH در افرادی که مرتب مرغ مصرف میکنند ، بالا میرود و حالت هایی را ایجاد میکند که قبلا" گفته شد.
حال اگر تمام مسائل بهداشتی در مرغداری رعایت شود -( دارو- استراحت - مسائل بهداشتی)مصرف چنین مرغ هایی بلامانع است. مهمترین مساله ای که در مورد گوشت سفید به خصوص گوشت مرغ باید متذکر شد ، این است که مصرف آن برای افرادی که دچار بیماری استخوانی اند ، مضر است. در مورد تغذیه از گوشت مرغ ، این است که در مرغداری های صنعتی ، روده و فضولات مرغ های کشتار شده را خشک و آسیاب میکنند و دو باره به غذای مصرفی مرغ ها می افزایند .
 تغذیه از این مواد ، به صورت طبیعی بدن مرغ و در نهایت ، بدن انسان را نیز آلوده میکند. زرده ی تخم مرغ حاوی کلسترول زیادی است و استفاده از آن برای سلامتی انسان مضر است و موجب بیماری های خونی و عروقی میشود و از آن جا که کلسترول عاملی برای آنفارکتوس قلبی و مغزی است.بهتر است تخم مرغ بومی (محلی) مصرف شود؛


پیشنهاد می شود

جایگزین تخم مرغ از تخم بلدرچین به صورت آب پز و جایگزین مرغ ماشینی از بوقلمون استفاده کنید به شرطی که پوست و چربی آن را دور بریزید


اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×