مقاله

20 غذای مفید برای قلیایی کردن بدن

گروه بندی:
3689 0
 به خوردن خود توجه کنید .  آیا شما گوشت و لبنیات زیاد مصرف می کنید ؟ اگر جواب شما مثبت است احتمالا میزان سطح اسید در خونتان بالا است . خوردن غذاهایی با واکنش اسیدی بالا خطر ابتلا به سنگ کلیه و حتی دیابت را در بدنتان افزایش می دهد .

خوشبختانه راه حلهای وجود دارد که شما می توانید اثرات این مواد را روی بدن خود کاهش دهید . به وسیله استفاده از موادی که واکنش قلیایی دارند می توانید اثرات اسیدی بودن این مواد را خنثی نمایید.  واکنش بدن نسبت به مواد غذایی مصرف شده به دو شکل می باشد : واکنش اسیدی  یا واکنش قلیایی ، که مابین این دو حالت وضعیت ایده آل و طبیعی بدن قرار دارد .

میزان PHکه برای اندازه قلیایی و اسیدی بودن بدن مورد استفاده قرار می گیرد بین 0 تا 14 می باشد.یک PH بالای 7 نشان دهنده قلیایی بودن بدن و PH پایین 7 نشان دهنده اسیدی بودن بدن می باشد  اگر PH روی 7 و مقداری بالا یا پایین نشان دهنده نرمال بودن وضعیت بدن می باشد . 
زمانی که بدن در حالت اسیدی قرار می گیرد ، شروع به گرفتن کلسیم ، سدیم ،پتاسیم و منگنزیم از استخوانها  و دیگر اعضای مهم بدن می کند که به حذف و کاهش اسید در بدن کمک می کند.

قلیایی کردن بدن چه سودی دارد؟

اگر بدن شما اسیدی شود ،شروع به گرفتن مواد مغذی از استخوانها  و دیگر اعضا می کند که این عمل در دراز مدت باعث کاهش توان بدن در مقابله با بیماریها و امراض می شود.
برای داشتن یک بدن سالم PH خون باید بین 7.36 و 7.44 باشد اگر PH بین این میزان قرار گیرد عملکرد خون در رساندن اکسیژن و دیگر مواد مغذی به اعضای بدن بهتر می شود. اگر PH از این مقدار  فاصله بگیرد ، چه به سمت پایین و چه به سمت بالا،  اثرات منفی روی بدن خواهد گذاشت.
برای بالانس شدن میزان PH خون و قلیایی کردن مصرف مواد غذایی را در برنامه روزانه خود قرار دهید :1.کرفس
2.زردچوبه
3.لیمو
4.کلم پیچ
5.اسفناج
6.شلغم سبز
7.چغندر
8.ترب کوهی
9.هویج
10.سیر
11.گوجه فرنگی
12.بروکلی


با افزایش مصرف این مواد در رژیم غذایی خود ، علاوه بر داشتن یک بدن طبیعی ، شما می توانید مقداری زیادی ویتامین  و دیگر مواد مغذی را جذب نمایید.

ترجمه محلی فود

منبع 
 
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×