مقاله

درمان خانگی ریزش مو

گروه بندی:
5549 0

ریزش کم  روزانه تارهای  مو طبیعی است و این موضوع  جای نگرانی ندارد .اما زمانی که این ریزش زیاد شد ممکن است منجر به طاسی شود  و باید برای جلوگیری از آن دست بکار شوید . هر چند این روزها طاسی یک مرد سی و چند  ساله امری طبیعی  در جامعه است که  معمولا بخاطر  استرس زیاد ، رژیم غذایی نامناسب و ژنتیکی بوجود می آید .
این مقاله به شما نشان می دهد چگونه با راه حلهای ساده موهای خود را تقویت و از ریزش آنها جلوگیری کنید . مواد غذایی که روزانه در آشپزخانه خود استفاده می کنیدمی توانند اهمیت زیادی در تهیه داروهای خانگی برای تقویت موی سر داشته باشند.

تخم مرغ
تخم مرغ سرشار از گوگرد است آن شامل آهن ، سلنیوم ، ید  می باشد که این مواد باعث شده است تخم مرغ در رشد و تقویت مو تاثیر مثبتی داشته باشد بویژه اگر با روغن زیتون ترکیب گردد.
 این خمیر خانگی با ترکیب یک سفیده تخم مرغ با یک قاشق چای خوری روغن زیتون آماده نمایید.بعد از هم زدن خمیر آن را روی پوست سر یا مو قرار دهید و بعد از 15تا 20 دقیقه آن را تمیز کنید و با آب خنک بشورید.

پیاز و سیر
گوگرد برای رشد موها مفید است .پیاز  و سیر یکی از منابع غنی از گوگرد که بصورت گسترده در محصولات بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد . برای تهیه یک پماد از سیر ، چند عدد سیر ( 4 یا 5 عدد) را با مقداری روغن نارگیل ترکیب کنید و بعد آن را روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید بعد از 3 دقیقه آن را از روی حرارت بردارید. مقداری صبر کنید که مایع بدست آمده خنک شود و به آرامی روی کف سر بمالیدو ماساژ دهید برای گرفتن نتیجه مطلوب هفته ای 2 تا 3 بار این کار را انجام دهید .

حنا 

از دوران قدیم مردم آسیا از حنا برای تقویت و ضخیم کردن تارهای مو استفاده می کردند . حنا  خواص زیادی در تقویت و رشد مو دارد بخصوص اگر با روغن خردل ترکیب شود.
این ماده با ترکیب  250 میلی گرم روغن خردل و 60 گرم حنا بدست می آید  . بعد از ترکیب این دو ماده با هم ، ترکیب بدست آمده را روی حرارت قرار می دهیم تا رنگ حنا به صورت کاملا روشن شود  بعد از خنک شدن ماده بدست آماده آن را در یک ظرف درپوش دار قرار داده و بصورت مرتب از آن استفاده نمایید.

 بامیه بامیه بدلیل داشتن ویژگی ترمیمی  برای تقویت و شادابی مو ها بسیار  مفید است و از آن حفاظت می کند. همچنین بامیه باعث درمان شوره سر می شود و شما را از طاسی در امان نگه می دارد . و اگر بصورت مداوم از آن برای موهای خود استفاده نمایید می تواند اثرات شگفت انگیزی داشته باشد. مردم هند برای ضخیم کردن موهای سر ، بامیه را با روغن نارگیل ترکیب می کنند

 

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×