مقاله

اکسیر جوانی فاش شد

گروه بندی:
3122 0

ما هر روز پیرتر می شویم  و هیچ راهی برای جلوگیری و توقف این روند طبیعی وجود ندارد . در حالی که برخی از افراد براحتی واقعیت پیر شدن خود را قبول می کنند ، دسته ای دیگر از افراد برای حفظ توانایی و داشتن ظاهر جوان کارهای خاصی را انجام می دهند.

پیر شدن به این معنی نیست که که شما مجبور به تحمل بیماریها و دیگر امراض رایج هستید برخی مطالعات جدید نشان می دهد که راههای برای معکوس کردن روند پیری وجود دارد .

گلسلین 

ماده ای محرمانه ای که دانشمندان اخیرا آن را فاش کرده اند که ممکن است باعث معکوس شدن روند پیری شود گلسلین است . این ماده معمولا بعنوان افزودنی در غذای حیوانات خانگی استفاده می شود .
وقتی سن ما بالاتر می رود سلولهای بدن ما که مسئول انتقال اکسیژن هستند کارایی خود را از دست می دهند که این عمل باعث رساندن اکسیژن به سلولها و انجام بهتر وظایف سلولها می گردد. این ارگانیسم میتوکندری نامیده می شود .
یک مطالعه جدید در ژاپن نشان می دهد که میتوکندری می تواند به وسیله دوباره برنامه ریزی کردن هسته سلولها ،بازسازی شوند و این مطالعه پیشنهاد می کند که استفاده از مکملهای گلسلین یا غذاهای که دارای گلسلین می توانند باعث تسریع این فرایند نوسازی گردند.گلسلین یک اسید آمینه غیر ضروری می باشد که بدن به منظور ساخت پروتئین از آن استفاده می نماید و در غذاهای مانند ماهی ، گوشت و فراورده های لبنی یافت میگردد.
برای مصرف مکملهای گلسلین لازم است ابتدا با پزشک خود مشورت نمایید . در حالی که این مطالعه نسبتا جدید است باید توجه داشت که مصرف زیاد مکملهای گلسلین می تواند خطر  ابتلا به سرطان را افزایش دهد .
برای حفظ میتوکندری در سن پیری از زیاد خودرن و زیاد ورزش کردن دست بکشید و یک رژیم غذایی مناسب سرشار  از ویتامینها و آنتی اکسیدانها اختیار کنید که می تواند در حفظ ظاهر و سلامتی شما تاثیر گذار باشد.ما باید قبول کنیم که ما در حال پیر شدن هستیم به هر حال اگر از بدنمان در زمان جوانی خوب محافظت کنیم  ، روند پیر شدن می تواند دلپذیرتر گردد.

سلامت باشید
 منبع


 
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×