مقاله

رازهای یک روغن زیتون خوب

گروه بندی:
6566 0روغن زیتون جزء روغنهای سرشار از مواد مغذی می باشد که در بشتر کشورهای دنیا از جمله کشورهای مدیترانه طرفداران زیادی دارد . مصرف زیتون بین افراد مختلف متفاوت است برخی از روغن زیتون و طعم آن خوششان نمی آید ولی برعکس برخی از افراد آن را دوست دارند و بجای سس در بیشتر مواقع از روغن زیتون استفاده می کنند.هر روز می شنویم که جای برای روغن زیتون در رژیم غذایی خود مشخص کنید و مزایا و خواص آن را هم شنیده ایم ،اما چه رازی در این روغن نهفته است که همه روی مصرف آن تاکید دارند؟

روغن زیتون دوست خوب قلب

از مدتها پیش نقش روغن زیتون در پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی به اثبات رسیده است . دانشمندان به تازگی دریافتند که روغن زیتون دارای نوعی آنتی اکسیدان است که سلولهای قرمز خون را از صدمه دیدن محافظت می کند. به این ترتیب مصرف 2 قاشق غذا خوری روزانه به مدت 1 هفته سبب کاهش چشمگیر کلسترول می شود.

 روغن زیتون محافظ طبیعی معده


​روغن زیتون تنها روغن طبیعی در جهان است که بسیار خوب توسط معده تحمل می شود  . روغن زیتون عملکرد محافظتی برای معده دارد و این عضو معم از بدن را از زخم و التهاب محافظت می کند. این روغن سبب افزایش ترشح صفرا و هورمون های لوزالمعده می شود و بهترین داروی محافظ برای این دو عضو می باشد و از تشکیل سنگهای صفرا جلوگیری می کند.

 زیبایی با روغن زیتون


روغن زیتون از قدیم برای حفظ وشادابی پوست مورد استفاده قرار می گرفته و هم اکنون در تولید لوازم آرایشی  و بهداشتی کاربرد فراوانی دارد اما طبیعی ترین و بهترین کرم برای طراوت پوست استفاده از روغن زیتون می باشد و می توانید روغن زیتون خالص را به پوست خود بمالید. 
روغن زیتون مانع از خشکی پوست شده و رطوبت کافی را به پوست می رساند امروزه در بیشتر مواد بهداشتی مانند شامپوها و صابونها و ... از روغن زیتون استفاده میشود حتی در درمان بیماریهای ناخن از روغن زیتون خالص استفاده میشود.

از روغن زیتون در پخت و پز استفاده کنید


​روغن زیتون بهترین روغن برای آشپزی است این روغن با بوی قوی که دارد می تواند برای پختن مواد غذایی بودار مانند ماهی و مرغ مناسب باشد پس بجای استفاده از کره و روغن های جامد می توان از روغن زیتون استفاده نمود . روغن زیتون را به حرارت نزدیک نکنیدو برای استفاده از تمامی مزایای این روغن از حرارت ملایم استفاده نمایید.

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×