مقاله

بهترین روغن خوراکی چیست ؟

گروه بندی:
5845 3
نوع آشپزی و نوع روغن خوراکی که ما برای پخت و پز استفاده می کنیم ارتباط نزدیکی با سلامتی ما دارد . چیزی که ممکن است ما به آن توجه خاصی نداشته باشیم  فاکتورهای مثبت و منفی روغن سرخ کردنی روی سلامتی می باشد . نوع روغنی که برای آشپزی استفاده می کنیم بدلیل مدام استفاده کردن آن در برنامه غذایی روزانه می تواند روی طول عمر ،  بیماری ها و سلامتی ما تاثیر داشته باشد . ما اطلاعات زیادی نسبت به روغنها نداریم و مطلب متناقض زیادی در مورد آنها وجود دارد . برخی از این اطلاعات روی ناسالم بودن همه روغنها تمرکز دارند و برخی سلامت همه آنها را تایید می کنند .
وجود روغنهای متفاوت در دنیای مدرن امروز ، انتخاب یک روغن خوب و سالم را برای ما سخت کرده است  . ما در فروشگاههای مواد غذایی با انواع روغنهای سالم و ناسالم روبرو هستیم . چگونه می توانیم بین این همه روغن  مناسب ترین و سالمترین آن را برای مصرف روزانه خود انتخاب نماییم؟

شاید در ابتدا فکر کنید همه روغنهای گیاهی سالم و مفید می باشد و برعکس روغنهای حیوانی ناسالم و مضر هستند . محققان به تازگی آزمایشاتی را روی روغنهای پرمصرف در دنیا مانند روغن ذرت و روغن گل آفتاب گردان کرده اند که نتیجه آن قابل تامل است . چیزی که آنها کشف کردند  مضر بودن روغنهای ذرت و افتاب گردان بود . بدلیل اینکه این دو نوع روغن بعد از قرار گرفتن در معرض حرارات  ماده ای شیمایی به نام آلدهید -aldehyde تولید می کنند که برای سلامتی مضر می باشد و باعث افزایش ابتلا به بیماریهای قلبی و سرطان می شود .

روغن زیتون ، روغن کلزا روغنهای بهتری نسبت به روغن های ذرت و آفتاب گردان می باشد آنها مقدار کمتری آلدهید تولید می کنند که خطر کمتری برای سلامتی دارند .  در حالی که بیشتر مردم از روغن های حیوانی بدلیل مشهور بودن در ناسالم بودن ،  اجتناب می کنند  ، اما باید توجه کرد بین روغن حیوانی و روغن ذرت بهتر است از روغن حیوانی بدلیل سالم تر بودن از روغن ذرت  استفاده شود.  بین همه روغنهای خوراکی ، روغن زیتون بدلیل داشتن 90 درصد روغنهای اشباع شده بعنوان سالمترین روغن توصیه می شود.

محلی فود 
 
اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام
  1. فاطیما 1398/12/10 02:57:22 ق.ظ

    سوال منم همینه

  2. ابراهیم زاده 1397/03/14 03:07:18 ب.ظ

    مشخص نشد ک برای سرخ کردن از چه روغنی استفاده شود

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×