مقاله

چه نوع سیری استفاده کنیم ؟ ایرانی یا چینی ؟

گروه بندی:
2900 0

سیر یکی از مهمترین مواد غذایی در رژیم غذایی مدیترانه ای می باشد که بعنوان چاشنی بیشتر غذاها در ایتالیا و اسپانیا مورد استفاده قرار می گیرد .سیر بعنوان یک تقویت کننده  گوشت ، ماهی ، مرغ ، سبزیجات در این نواحی استفاده می شود و در هر غذایی از آن استفاده می شود .این گیاه همواره در طول تاریخ مورد توجه پزشکان و مردم محلی برای تهیه غذاهای خوشمزه و مقوی بوده است  . 
در اینجا قصد بیان فواید و ویژگی های سیر را نداریم  ولی می خواهیم در مورد اینکه سیر چینی که به صورت های مختلف وارد ایران می شود و جایگاه سیر ایرانی و ارگانیک را گرفته است را با توجه به مقاله ای که در یکی از سایتهای سلامتی در امریکا پخش شده است مورد بررسی قرار بدهیم  و اینکه کشور امریکا  نیز از واردات بی رویه سیر بی کیفیت و ناسالم چینی به ستوه آمده است.  کشور ایران دارای منابع تولید سیر در شمال و غرب کشور می باشد که چه از نظر سلامتی  و چه از نظر کیفیت نسبت به سیرهای وارداتی چینی بهتر هستند . 

در سالهای اخیر چینی ها به میزان 138 میلیون پوند سیر وارد کشور امریکا کرده اند و این بدلیل کاهش تولید سیر در کالیفرنیا بعنوان بزرگترین تولید کننده سیر در امریکا در 15 سال گذشته بوده است اما حالا چین نصف بازار فروش سیر در امریکا را در اختیار دارد .
دلایل زیادی برای خارج شدن کالیفرنیا از تجارت سیر وجود دارد که یکی از آنها استفاده بیش از اندازه از آفت کشها و سموم زراعی در مزارع سیر بوده است .در نتیجه چین از اویل دهه 90 واردات سیر به آمریکا را با قیمت ارزان شروع کرد  .

برخی از کارشناسان تجارت سیر در استرالیا معتقد هستند سیر ارگانیک چینی با اسپری مواد شیمیایی روی سیر برای مدت طولانی نگهداری می شوند که این مواد برای سلامتی مضر هستند. این مواد شیمایی شامل سرب و سولفیدها می باشند که می تواند برای سلامتی انسان خیلی خطرناک باشند.


چطور می توان فرق یک سیر خوب با یک سیر چینی تشخیص داد؟


1- سیر چینی سبک است .
2-سیر چینی طعم خوشمزه ای ندارد .
3-سیر چینی شیرینی خاصی ندارد و بدون مزه است .

 

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×