مقاله

این غذا را در پاییز و زمستان بخورید تا سرما نخورید

گروه بندی:
4022 0

فصل سرما در راه است  مراقبت از خود و خانواده بخصوص کودکان در این فصول از اهمیت زیادی برخوردار است چه بسا یک سرماخوردگی ساده می تواند مشکلات زیادی را برای کودک شما بوجود آورد . سرماخوردگی و گلودرد در فصلهای پاییز و زمستان شیوع زیادی بخصوص در بین کودکان و  دانش آموزان دارد و باید مسائل پیشگیرانه را در این فصلها در خانه درنظر داشته باشیم تا خدای نکرده دچار مریضی نشویم . امروز می خواهیم در این متن  یک راه ساده برای پیشگیری از سرماخوردگی و گلودرد را به شما آموزش دهیم . این راه باعث افزایش ایمنی بدن در برابر ویروسهای سرماخوردگی و آنفولانزا می شود .
ترکیب عسل و زنجبیل اثرات خیلی خوبی روی سیستم  ایمنی بدن  دارد   این ترکیب از سالهای دور در شرق آسیا بعنوان یک ماده دارویی مورد استفاده قرار می گرفته است بخصوص بیشتر مردم آن از این ترکیب برای یک نوع شیرینی خاص استفاده می کردند . با توجه به طعم خوشمزه این ماده  براحتی آن را می توان برای کودکان استفاده نمود ( البته بالای دو سال ) .
زنجیبل یک آنتی اکسیدان قوی می باشد و یک شفا دهنده در رفع مشکلات مفصلی و استخوانی شناخته شده است همچنین در رفع مشکل سرطان روده بزرگ مورد توجه پزشکان و بیشتر مردم قرار گرفته است .  از طرف دیگر عسل یک آنتی باکتریال قوی می باشد که برای بهبود زخمها و خارشها مورد استفاده قرار می گیرد .
  مصرف عسل 30 دقیقه قبل از خوا ب باعث بهبود روند خواب  و کاهش سرفه های شبانه می گردد .  حال ترکیب این دو ماده قوی و مفید با یکدیگر فواید زیادی را برای بدن بخصوص سیستم ایمنی آن دارد که در فصلهای سرد سال خیلی مورد نیاز می باشد . 

برای تهیه   ترکیب عسل و زنجبیل به مواد زیر نیاز دارید :

1- دو عدد ریشه خشک زنجبیل
2- دو فنجان عسل طبیعی و خالص
3-یک عدد  قوری  و یک وسیله گرمایشی
4-یک دماسنج خوراکی برای کنترل دما 
 

اشتراک گذاری:

نظرات (0)

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن پیام

برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنید

ایمیل خود را در لیست ما اضافه کنید تا از آخرین مقالات و اخبار باخبر باشید

بازارهای ×