برنج طارم ایرانی

دسته بندی : برنج سفید
کیفیت : سالم
وزن : 2500 گرم

در حال حاضر این محصول موجود نیست ! برای اطلاع از موجود بودن این محصول در محلی فود عضو شوید

محل ارسال : تهران -میرداماد

تامین کننده: محلی فود

گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا
تعداد:
قیمت کل:

199.99 تومان

برنج طارم ایرانی- سالم

این برنج از نوع طارم است و به شیوه IPM تولید شده است و از سموم شیمیایی و آفت کش در تولید آن استفاده نشده است . IPM شیوه‌ای از تولید محصول است که در طول فصل زراعی تحت نظارت قرار دارد و به آفات اجازه افزایش داده نمیشود . این محصول حاصل اجرای پروژه توانمندسازی شالیکاران روستای سوته که با کمک و حمایت تسهیلات جهانی محیط زیست سازمان ملل متحد اجرا شده ،  میباشد.

از سال 1381 سازمان ملل متحد برای حفاظت از پرندگان مهاجر که به زیستگاه های فریدونکنار مهاجرت میکردند  اقدام به کنترل و کاهش سموم کشاورزی برای حفاظت از   پرندگان  در این منطقه  نمود و  با اجرای پروژه توانمند سازی ، کشاورزان  را تشویق به تولید محصولات کشاورزی از جمله برنج با شیوه های طبیعی و بدون سموم کشاورزی کردند.

در مدت زمان اجرای پروژه، کشاورزان آموختند که مزرعه خود را به روش تلفیقی (IPM) و بدون استفاده از آفت‌کش‌های شیمیایی مدیریت کنند. مثلاً کشت توأم برنج با اردک و ماهی  علاوه بر افزایش درآمد کشاورزان،  موجب کاهش مصرف نهاده‌های شیمیایی  شد.


 دلیل اقدام سازمان ملل در اصلاح شیوه های کشاورزی در این منطقه چیست؟

در سالهای قبل از اجرای این پروژه توسط سازمان ملل ، جوجه پرندگان در تالابهای فریدونکنار از بین می رفتند ، بعد از تحقیقات انجام شده بین المللی  مشخص شد آلوده بودن تالابهای فریدونکنار بدلیل مصرف بیش از اندازه سموم شیمیایی در زمینهای کشاورزی اطراف تالاب  ،دلیل اصلی  از بین رفتن جوجه پرندگان مهاجر است.

چرا باید برنج سالم مصرف کنیم ؟

برنج یکی از غذاهای پرمصرف در ایران است  و جز غذاهای اصلی سبد غذایی ما را تشکیل میدهد .  برنج محصولی است که با آفات کشاورزی زیادی دست به گریبان است . برای از بین بردن این آفات اکثر کشاورزان از سموم شیمیایی بیشتر از حد استاندارد استفاده میکنند این سموم در برنج رسوب میکند . در ایران متاسفانه استفاده از سموم شیمیایی نظارت نمیشود و کشاورز بدون داشتنن اطلاعی از عوارض جانبی این سموم برای تولید بیشتر محصول ، به هر اندازه ای که تشخیص میدهد از آنها استفاده میکند  . همچنین آبهای زمینهای کشاورزی بدلیل استفاده زمینهای مجاور از سموم  شیمیایی ، الوده هستند  همه زمینهای کشاورزی از آب های الوده یکدیگر برای تولید محصول استفاده میکنند و اگر کشاورزی هم با علم کامل از سموم کشاورزی کمتری استفاده کند اما قادر نیست از آبهای الوده به سموم استفاده نکند .لذا  از این نظر  برنج یکی از غذاهای است که میتواند آلودگی شیمیایی زیادی داشته باشد و برای کاهش عوارض حاصل از  مصرف برنج ، بهتر است از برنجهای سالم و ارگانیک مصرف کنیم .

برنج سالم از کجا تهیه کنم ؟

برنج سالم در چند فروشگاه در تهران و شهرهای دیگر  از جمله فروشگاه اینترنتی محلی فود عرضه میشود . تولید کنندگان برنج های سالم و ارگانیک در ایران محدود هستند . محلی فود برنج روستای سوته که با مشارکت محیط زیست سازمان ملل متحد تولید می شود عرضه میکند . شما از هر کجای که هستید می توانید برنج مورد نیاز خود را در محلی فود سفارش دهید ما درب منزل به شما تحویل میدهیم .

امروز میدانیم سلامت افراد یک جامعه به سالم بودن غذای آنها بستگی دارد پس همه ما دلیل محکمی برای استفاده از محصولات سالم و ارگانیک وطبیعی داریم.

 • چه مدت طول خواهد کشید که سفارشم را دریافت کنم؟

  سفارشات بعد از یک ثبت یک تا دور روز کاری برای شما ارسال میگردد

  محل ارسال : تهران -میرداماد

 • هزینه حمل و نقل چگونه محاسبه می شود؟
  هزینه ارسال این محصول 12000 تومان است

  در صورت سفارش بیشتر از 200000 تومان ارسال این محصول رایگان است

  توجه: وزن حمل و نقل محاسبه شده در سبد خرید به دلیل اندازه و وزن واقعی کالا ممکن است با وزن ذکر شده در صفحات محصول متفاوت باشد.

میانگین امتیاز محصول :

4.4 از 5

 1. امتیاز داده شده:

  خردمندی

  با سلام در صورتیکه نیاز به درگاه بانک پاسارگاد دارید اعلام فرمایید

 2. امتیاز داده شده:

  مدیر سایت

  سلام روز بخیر ما در اهواز نمایندگی نداریم اما محصولات را از طریق باربری یا پست به اهواز و سایر شهرها ارسال میکنیم تشکر

 3. امتیاز داده شده:

  معصومه محبی

  سلام برای اهوازنمایندگی دارین ؟

 4. امتیاز داده شده:

  معصومه محبی

  سلام برای اهوازنمایندگی دارین ؟

نظر خود را ارسال کنید