شیره سفید انگور هزاوه

کیفیت : محلی
وزن : 800 گرم

طبع شیره انگور گرم است و انرژی زا می باشد.... ادامه توضیحات...

تومان 25,000
هزینه ارسال: 12000 تومان
محل ارسال : مرکزی اراک

تامین کننده: حمید رضا بیک محمدی

گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا
تعداد:
قیمت کل:

199.99 تومان

منطقه هزاوه واقع در استان مرکزی  به دلیل چشمه های آب سالم و فراوانش یکی از بهترین انواع انگور در ایران را دارا می باشد. شیره انگور بدست امده در این منطقه یکی از انواع مرغوب شیره انگور خالص در کشور است که حتی به برخی از کشورهای منطقه صادر میشود .
فصل شیره پزی که میشه توی ده پر از جنب و جوش و شادیه. از توی هر خانه ای صدای اجاق شیره پز خانه به گوش میرسه. تقریبا همه ی باغداران هزاوه انگور پرورش میدهند ولی چون نمیتوان انگور را مدت زیادی نگاه داشت آنرا به شیره، رب انگور، باسلق و ترخنه تبدیل میکنند.طبع  شیره ی انگور گرم است و انرژی زا میباشد و خون را زلال و زیاد میکند. به قول عمه زا ابراهیم بایک خوراک سرشیر و شیره میشه ده ساعت بیل زد و باغ اسپار کرد. شیره افسردگی را از بین میبرد و آدم را خوش خلق میکند. عروق را باز میکندو سینه را صاف.شیر مادران را غلیظ میکند و طبع مردان را لطیف. مصلح شیره برای کسانی که طبعشان گرم است تخم ریحان است.برای افراد مبتلا به دیابت خوب نیست.
مراحل پخت شیره: ابتداانگوررا داخل حوضچه ی مخصوص  میریزند.به مدت دو تا سه ساعت آن را با پا(چکمه های تمیز) له میکنندتا کاملا آب آن خارج شود. در این مرحله کودکان نیروی کار مهمی هستند.

در مرحله ی سوم خاک مخصوصی را که از کوه های اطراف هزاوه تهیه میشود را به آن اضافه میکنند.این خاک از ترش شدن شیره جلوگیری میکند و رنگ آنرا زلال میگرداند.سپس آب انگور مخلوط با خاک را در دیگهای بزرگ(قزقون) میریزند و آنرا در حد ولرم شدن گرم میکنند و سپس تا صبح آنرا رها میکنند. صبح آب انگور طی فرایند معجزه آسایی زلال میشود. سپس آنرا در قزقون گل بر میریزند تا خاک را جدا کنند.پس از چند ساعت حرارت دیدن خاک به شکل گل ته نشین میشود. در مرحله بعد آب انگور زلال را به داخل قزقون دیگری میریزند و حرارت میدهند.وقتی به اندازه ی کافی جوشید و غلیظ شد شیره آماده است.


 • چه مدت طول خواهد کشید که سفارشم را دریافت کنم؟

  سفارشات بعد از یک ثبت یک تا دور روز کاری برای شما ارسال میگردد

  محل ارسال : مرکزی اراک

 • هزینه حمل و نقل چگونه محاسبه می شود؟
  هزینه ارسال این محصول 12000 تومان است

  در صورت سفارش بیشتر از 200000 تومان ارسال این محصول رایگان است

  توجه: وزن حمل و نقل محاسبه شده در سبد خرید به دلیل اندازه و وزن واقعی کالا ممکن است با وزن ذکر شده در صفحات محصول متفاوت باشد.

میانگین امتیاز محصول :

4.4 از 5

نظر خود را ارسال کنید